Oferta

Pianka natryskowa poliuretanowa

W firmie Docieplam zajmujemy się produkcją lekkich pian poliuretanowych do termoizolacji obiektów mieszkalnych i użytkowych. Nasze izolacje natryskowe reprezentują unikatowe właściwości:

 • niezawodną przyczepność bez względu na podłoże (blacha, drewno, beton, folia),
 • strukturę otwartokomórkową (98% zawartości komórek otwartych), co daje doskonałe parametry termoizolacyjne i wygłuszające,
 • rozrost w trakcie montażu do 120 razy.

Czym jest pianka poliuretanowa?

Jest to materiał izolacyjny, który wykorzystuje się do ocieplania przede wszystkim poddasza, ale także innych części domów jednorodzinnych czy hal produkcyjnych. Są popularne poprzez swoje właściwości oraz bardzo wysoką skuteczność przy likwidowaniu miejsc strat cieplnych. Wyróżnia się jej dwa rodzaje: otwarto- oraz zamkniętokomórkową. Różnią się one szczelnością oraz możliwością przepuszczania pary wodnej. Pierwsza wersja odznacza się również większą elastycznością, zaś pianka zamkniętokomórkowa jest bardziej wytrzymała na naciski mechaniczne.

Budowa

Nasza pianka poliuretanowa do izolacji dachu powstaje dzięki formule chronionej patentem. W blisko 20% składa się z odnawialnych składników naturalnych. Proces produkcji opiera się na zastosowaniu składników podlegających recyklingowi i olejów roślinnych. W produkcie tym nie znajdziecie żadnych związków o działaniu alergizującym czy rakotwórczym.

Termoizolacja natryskowa z poliuretanu nie wykazuje zawartości związków typu CFC i HCFC, zwanych potocznie freonami (niszczą one warstwę ozonową w atmosferze i ich stosowanie jest zakazane w większości krajów).

Zalety

Dzięki powyższym ocieplanie dachu lub poddasza pianką poliuretanową pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania i klimatyzacji nawet o 50%. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczamy:

 • ekonomiczność i wydajność,
 • błyskawiczny czas montażu (jeden natrysk z czasem zastygnięcia to zaledwie 15 sekund),
 • wysoka szczelność docieplenia (brak mostów termicznych), co eliminuje ryzyko strat ciepła,
 • brak zapachu, zarówno w trakcie natryskiwania, jak i w czasie użytkowania budynku,
 • zatrzymanie ciepła z efektem „oddychania” ścian,
 • doskonałe wygłuszenie (izolacje natryskowe m.in. z tego powodu są powszechnie stosowane w studiach telewizyjnych i radiowych,
 • lekkość bez obciążania konstrukcji,
 • ekologia – produkt stworzony na bazie oleju sojowego i wody, totalnie przyjazny dla środowiska,
 • trwałość, która nie zmniejsza się wraz z czasem,
 • ochrona przeciwwilgociowa blisko czterokrotnie przewyższa parametry najlepszych folii paroizolacyjnych.

Oszczędność energii

Pianka poliuretanowa firmy Docieplam jako jedyna w swojej klasie posiada certyfikat LEED (Leadership in Environmental and Energy Design). Oznacza to, że produkt spełnia wszelkie wymogi promowania technologii energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska, w budownictwie w USA. Nasza pianka poliuretanowa nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa parametry określane certyfikatem LEED.

Zastosowanie

Izolacje natryskowe są dziś pewnego rodzaju standardem i wymogiem w wielu regionach USA. Amerykanie wykorzystują je w obiektach rządowych – np. szkołach, pocztach, bibliotekach, posterunkach służb itp. W Polsce poliuretan przyjął się jako materiał na docieplanie dachów i ścian również w domach jednorodzinnych.

Tego rodzaju izolacja dachu podnosi wartość energetyczną budynku w porównaniu z takim samym obiektem docieplanym w sposób tradycyjny, wełną mineralną. Po piankę poliuretanową coraz częściej sięgają zatem architekci, deweloperzy czy przedstawiciele akademii technicznych.

Użycie niewłaściwego materiału

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że pomimo zakazu na polskim rynku, wciąż pojawia się wiele pianek poliuretanowych zawierających freony. Wynika to z faktu, że wielu producentów nie posiada odpowiedniej formuły, dzięki której uzyskiwaliby pianę o idealnym rozroście i wysokiej wydajności, bez konieczności wspomagania produkcji szkodliwymi substancjami chemicznymi.

W firmie Docieplam korzystacie Państwo wyłączne ze sprawdzonych termoizolacji natryskowych, całkowicie bezpiecznych dla człowieka i ekosystemu, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wszystkich zainteresowanych klientów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Podstawowe produkty

Pianki poliuretanowe

Pianki wtryskowe