Oferta

Pianka natryskowa poliuretanowa

W firmie Docieplam zajmujemy się produkcją lekkich pian poliuretanowych do termoizolacji obiektów mieszkalnych i użytkowych. Nasze izolacje natryskowe reprezentują unikatowe właściwości:
 • niezawodną przyczepność bez względu na podłoże (blacha, drewno, beton, folia),
 • struktura otwartokomórkowa (98% zawartości komórek otwartych), co daje doskonałe parametry termoizolacyjne i wygłuszające,
 • rozrost w trakcie montażu do 120 razy.

Dzięki powyższym ocieplanie dachu lub poddasza pianką poliuretanową pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania i klimatyzacji nawet o 50%. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczamy:

 • ekonomiczność i wydajność,
 • błyskawiczny czas montażu (jeden natrysk z czasem zastygnięcia to zaledwie 15 sekund),
 • wysoka szczelność docieplenia (brak mostów termicznych), co eliminuje ryzyko strat ciepła,
 • brak zapachu, zarówno w trakcie natryskiwania, jak i w czasie użytkowania budynku,
 • zatrzymanie ciepła z efektem „oddychania” ścian,
 • doskonałe wygłuszenie (izolacje natryskowe m.in. z tego powodu są powszechnie stosowane w studiach telewizyjnych i radiowych,
 • lekkość bez obciążania konstrukcji,
 • ekologia – produkt stworzony na bazie oleju sojowego i wody, totalnie przyjazny dla środowiska,
 • trwałość, która nie zmniejsza się wraz z czasem,
 • ochrona przeciwwilgociowa blisko czterokrotnie przewyższa parametry najlepszych folii paroizolacyjnych.

Pianka poliuretanowa firmy Docieplam jako jedyna w swojej klasie posiada certyfikat LEED (Leadership in Environmental and Energy Design). Oznacza to, że produkt spełnia wszelkie wymogi promowania technologii energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska, w budownictwie w USA. Nasza pianka poliuretanowa nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa parametry określane certyfikatem LEED. Izolacje natryskowe są dziś pewnego rodzaju standardem i wymogiem w wielu regionach USA. Amerykanie wykorzystują je w obiektach rządowych – np. szkołach, pocztach, bibliotekach, posterunkach służb itp. W Polsce poliuretan przyjął się jako materiał na docieplanie dachów i ścian również w domach jednorodzinnych. Tego rodzaju izolacja dachu podnosi wartość energetyczną budynku w porównaniu z takim samym obiektem docieplanym w sposób tradycyjny, wełną mineralną. Po poliuretan coraz częściej sięgają zatem architekci, deweloperzy czy przedstawiciele akademii technicznych.

Pianka poliuretanowa do izolacji dachu powstaje dzięki formule chronionej patentem. W blisko 20% składa się z odnawialnych składników naturalnych. Proces produkcji opiera się na zastosowaniu składników podlegających recyklingowi i olejów roślinnych. W produkcie tym nie znajdziecie żadnych związków o działaniu alergizującym czy rakotwórczym. Termoizolacja natryskowa z poliuretanu nie wykazuje zawartości związków typu CFC i HCFC, zwanych potocznie freonami (niszczą one warstwę ozonową w atmosferze i ich stosowanie jest zakazane w większości krajów).

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że pomimo zakazu na polskim rynku wciąż pojawia się wiele pianek poliuretanowych zawierających freony. Wynika to z faktu, że wielu producentów nie posiada odpowiedniej formuły, dzięki której uzyskiwaliby pianę o idealnym rozroście i wysokiej wydajności, bez konieczności wspomagania produkcji szkodliwymi substancjami chemicznymi. W firmie Docieplam korzystacie Państwo wyłączne ze sprawdzonych termoizolacji natryskowych, całkowicie bezpiecznych dla człowieka i ekosystemu.

 

Podstawowe produkty

Pianki poliuretanowe

Pianki wtryskowe